Info & kontakt

Lühidalt autorist

Hei! Minu nimi on Arma ja mul on hea meel, et oled sattunud minu e-galerii lehele.

Olen üks paljudest nn laulva revolutsiooni järeltulijatest ning tean, mida tähendab eurostandardite ja nutiseadmete vaba elu. Ilmselt ongi minu lapsepõlv üheks põhjuseks, miks ma kogu oma teadliku elu erinevate loovtegevuste vastu huvi olen tundnud, sest 90.-datel olid joonistamine, meisterdamine, käsitöö ja pildistamine peamised noorte vaba aega ja selle veetmisvõimalusi kirjeldavad tegevused.

Kuid 2000. aastate algul hakkasid mulle sügavamat huvi pakkuma ka arvutiteadus ja graafiline disain ning aastal 2005 lõpetasingi informaatika eriala.

Kuus aastat hiljem ehk 2011. aasta suvel otsustasin, et astun kõrgkooli – graafilist disaini õppima. Paraku sisseastumiseksamil vedasid mind minu loogika ja matemaatiline mõtlemine alt ning kukkusin eksamil kolinal läbi! Saabus tõehetk, mille tulemusel mõistsin, et järelikult pean ma tegema kannapöörde ja panustama oma aega ja energiat sootuks teisele valdkonnale – mõeldud-tehtud ning juba samal aastal sai minust hoopis majandusteaduse tudeng … Need õpingud said eduka lõpu 2015. aastal.

Kuid kõik need aastad on ikkagi hinges kripeldanud see lapsepõlves sisse kodeeritud loomingulisus ning tänaseks (peale 3,5-aasta pikkust intensiivset tööturul kandideerimist) olen jõudnud arusaamiseni, et loomemajandus on valdkond, milles ma soovin ennast uuesti proovile panna, omandada uusi teadmiseid, kogeda erinevaid olukordi ja neid ka teiste huvilistega jagada. Seega olen erinevatele väljakutsetele veelgi rohkem avatud. Huvi korral palun võta minuga julgelt ühendust ja lepime koostöös kokku!

 

Nime valik & päritolu

Sõna arma pärineb ladina keelest ning tähendas eelkõige (enese)kaitsevahendina kasutatavat relva. Ülemaailmset (sõjalist) tuntust on minu eesnimele genereerinud mitmeosaline arvutimäng Armed Assault. Viimast tuntaksegi eelkõige lühendatult ehk ArmA nime all.

Haridusvaldkonnas on arma nimekaimudeks näiteks: 1955. aastal Inglismaal loodud koolitusteenust pakkuv kutseühing – ARMA International ja ökonomeetrias rakendatav autoregressiivne libiseva keskmise ehk ARMA mudel. Eestis on minu nime ja isikut ekslikult seostatud nii trükifirma OÜ Arma Trükk, Arma ratsatalu kui ka MTÜ-ga Arma Estonia.

Kuna aeg on sellele tähenduslikule nimisõnale juba üsna omanäolise kuvandi loonud, siis kannab valitud veebilehe nimigi edasi teatavat ajaloolist väärtust, väljendab autori isikupära ja olemust, tutvustab Arma.ee kaasaegse loometegevuse visiooni ning kokkuvõttes kirjeldabki veebilehe tekkelugu kõige paremini.

 

Eesmärk & tegevus

2016. aastal loodud Arma.ee kajastab peamiselt elektroonilise kunsti rakendamist fotomanipulatsioonis ja kujunduses. Esitletud audiovisuaalse e-galerii põhiväärtusteks on emotsioon ja tahe eristuda (Think different!). Autori peamisteks töövahenditeks on: 2 fotokaamerat, pliiats, paber, graafikalaud ja arvuti. Seetõttu jagunevad ka tehtud tööd kolme kategooriasse: foto, graafika ja kujundus. Esitletud loomingut on võimalik kasutada nii veebis, trükis, tootearenduses kui ka meedias. Seega kui vajate ideid või teostust näiteks:

  • erinevate objektide pildistamisel, vanade fotode digitaliseerimisel ja parendamisel või töötlemata pildifailide sürrealistlikuks muutmisel;
  • infograafika, illustratsiooni-, karikatuuri loomisel või olemasoleva visandi digitaliseerimisel;
  • kaubamärgi, logo, loosungi, signatuuri väljatöötamisel või värskendamisel;
  • kutse, visiit-, õnnitlus- või kinkekaardi, kuulutuse, infovoldiku, raamatukaante või veebilehe kujundamisel,

siis ootan põnevusega koostööpakkumist. Saates mulle oma soovi või lühikese ideekirjelduse loome koos midagi abstraktset, rariteetset, mitmekülgset ja arvestavat – midagi omanäolist ja erilist!

 
Arma.ee teenuste hinnakiri
 
 
 


 

Kontaktivorm

Aitäh, kiri on edukalt saadetud.

Kirja saatmine ebaõnnestus. Palun kontrollige ja parandage sisestatud kontaktandmeid. Seejärel proovige kiri uuesti saata.

error: