Vändra metsas Pärnumaal …

kategooria: • graafika , autor: Arma , lisatud: 01.12.2017

Põhja-Pärnumaa valla sümboolikakonkursil osalenud ja 25 kavandi hulgast väljavalituks osutunud lipukavand, kuid mis Riigikantselei poolt siiski heakskiitu ei pälvinud.

Konkursitingimustes sätestatud elementide nõuetega on võimalik tutvuda siin (lk 1, p. 2).

Lipukavandi kirjeldus: kollane (kuldne) viitas Pärnumaale ning sümboliseeris avatud suhtlemist ja meeskonnatööd; roheline värv viitas piirkonna turvalisusele ja looduskaunile asukohale, (noor) mänd sümboliseeris piirkonna nooruslikkust, teotahet, visadust, progressiivsust ja jätkusuutlikkust; neljal käpal seisev must karu viitas nelja valla ühinemisele ehk suurele, tugevale ja elujõulisele omavalitsusele; must diagonaalne lainelõige sümboliseeris piirkonna aktiivset põllumajandussektorit ja must latt rabamaastiku; kaks valget (hõbedast) latti sümboliseerisid üheaegselt nii valla ajaloolist kitsasrööpmelist raudteed, loodavat Rail Balticut kui ka aktiivset tulevikku; valge diagonaalis lainelõige kirjeldas piirkonna mitmekesist vesikonda ja puhast elukeskkonda.

Riigikantselei arvamuse kohaselt ei vasta antud kavand heraldikanõuetele* ja on äravahetamiseni sarnane mõne teise omavalitsusüksuse lipu, vapi, muu isiku ajaloolise või kasutusel oleva vapi või lipuga (KOKS §14 lg 3). 😯 (Mida iganes, ausõna … :mrgreen: )

Huvi korral näeb EV-s kehtivate omavalitsuste sümboolikat siit.

* täpsemad puudused: kavandi kompositsioon on naturalistlik, illustratiivne; sisaldab nelja värvust ja on visuaalselt keeruline.

Seega on antud lipukavandi puhul tegemist heraldikanõuetele mittevastava stiilinäitega ja lõppkokkuvõttes ebaõnnestunud sümboolikakonkursiga. Sellest hoolimata oleks huvitav ka teisi Põhja-Pärnumaa valla sümboolikakonkursil osalenud kavandeid näha, aga ilmselt on see asjatu lootus … Nii jääbki vaid üle küsida, et kas järgmisel konkursil näeme? 🙂

error: